KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7346290
*
nr 734 6290
Torsten Schonberg
(1882-1970), Sverige
Blandteknik, 5 st, Torsten Schonberg (1882-1970), ca 25 x 30
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2012
kl 18:04:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 15:12:13
1
100 kr
16/1 17:56:47
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Schonberg
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
Läs mer om Torsten Schonberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten schonberg vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
*
Torsten Schonberg
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
Läs mer om Torsten Schonberg
nr 734 6290
Torsten Schonberg
(1882-1970), Sverige
Blandteknik, 5 st, Torsten Schonberg (1882-1970), ca 25 x 30
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 15:12:13 | 1 | 100 kr |
16/1 17:56:47 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Schonberg
Torsten Schonberg, svensk tecknare och mÃ¥lare född 1882, död 1970.Läs mer om Torsten Schonberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten schonberg vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49